• Kristi

Mina kui fotograaf

Igaühel meist on unistus.

Minu unistus on olla loominguliselt vaba. See on miski minu ja inimese vahel, mida õpetab mulle fotograafia.

Hei ilus inimene! Mul on väga hea meel, et Sa oled lõpuks siia jõudnud! Saaks õige tuttavaks? Minu nimi on Kristi, olen 32 aastane Veevalajast introvert, kellele meeldib avastada maailma ja inimesi enda ümber. Ja kõige parem on seda teha läbi kaamerasilma.

Mind on alati paelunud loodus oma täielikus ilus. Kui ma fotograafia enda jaoks avastasin, tundsin rõõmu igast detailist, mida mu silm nendel väikestel fotoretkedel märkas. See maailm on siiani mu jaoks ääretult põnev ja eufooriat pakkuv.


Mõned aasta tagasi leidsin ma enda jaoks inimesed ja portreefotograafia. Fotograafia hakkas olema kui "sild" minu ja inimese vahel. See "sild" aitab mul kui introverdil end täielikult väljendada ja olla loominguliselt vaba. Minu kui fotograafi eesmärgiks on olla vaatleja ja seeläbi objektiivselt näha inimese olemust ning püüda see fotole. Kui sügavamalt mõtlema hakata, siis tegelikult on pilt just fotograafi tõlgendus pildistatavast, mis on alati omamoodi põnev meile mõlemale. Nende aastate jooksul olen õppinud, et inimesed on tohutult enesekriitilised ja ma vist natuke olen endale missiooniks võtnud seda kriitikat vähendada. Ma olen õnnelik, kui õnnestub natukenegi :)

Suurima rõõmuga pildistan ma inimesi välisruumis - looduses, linnaruumis, või mõnes muus "veidras" lokatsioonis. Välisruum ja valgus pakub nii palju võimalusi põnevateks võteteks. Kuna ma olen õppinud maastikuarhitektiks, siis on üsna tõenäoline, et ma võin näha ja tõlgendada keskkonda natuke teisiti. Viimasel paaril aastal olen avastanud enda jaoks ka stuudiofoto, mis tegelikult pakub samuti väga palju ägedaid võimalusi ja mänguruumi.


Mulle endale meeldib inimesi tavaliselt kutsuda mitte lihtsalt fotosessioonile, vaid pigem lõbusale jalutuskäigule - rännakule temale iseloomulikus keskkonnas. Üks asi on avastada seda keskkonda milles Sa liigud, teine asi on avastada iseennast. Ma usun, et kõik minu inimesed, keda ma pildistanud olen, on avastanud endas midagi uut.


Niisiis, oled Sa valmis väikeseks jalutuskäiguks ? :)
#fotograaftallinnas #fotograaf #fotosessioonid #fotostuudio